O MNIE

Długo zastanawiałam się, czy w ogóle umieszczać zakładkę „O mnie” na blogu. Z mojego punktu widzenia istotne są tematy, o których będę pisać, ja jestem tylko ich przekaźnikiem. Z drugiej jednak strony nie zamierzam być anonimowa, te tematy są bliskie memu sercu i żyję nimi na co dzień. Poza tym cenię sobie bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem.

Nazywam się Katarzyna Wolszczak i jestem przysłowiową „dziewczyną z sąsiedztwa”. Prowadzę zwyczajne, czasem wręcz nudne życie, jestem partnerką i matką nastolatka. Mam psa i dwa koty. Zawodowo zajmuję się obecnie głównie rozwojem ludzi i organizacji, szczęściem w pracy (tak, to jest możliwe!) i prawdziwą motywacją. Prawdziwą, bo nie taką z książek i od wszechobecnych „guru” motywacji, tylko taką płynącą z głębi człowieka, jedyną i niepowtarzalną.

Jestem na początku drogi ku minimalizmowi, natomiast zero waste towarzyszy mi już od kilku lat, choć wciąż mi daleko do “master level”. Wierzę, że świadome, proste i oparte na wartościach oraz jakości życie jest osiągalne dla każdego. Żeby je realizować potrzebna jest świadomość. Nie tylko samego siebie, ale i otaczającego nas świata oraz wpływu, jaki na niego mamy. Każdego dnia staram się pielęgnować w sobie wdzięczność i dostrzegać najdrobniejsze cuda dnia codziennego, pamiętając o słowach Alberta Einsteina:

“Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna, to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga, to żyć tak, jakby cudem było wszystko”

Posłuchaj audycji o zero waste w Chillizet z moim udziałem, w której opowiadam między innymi o tym, jak zaczęła się moja przygoda z zero waste i obalam niektóre mity :