WARSZTATY ZERO WASTE DLA MŁODZIEŻY

27 lutego 2020 r. miałam przyjemność poprowadzić warsztaty “Wprowadzenie do zero waste” dla Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wesoła. To był mój pierwszy raz dla grupy stricte młodzieżowej, więc nie ukrywam, że stres był, zwłaszcza, że młodzież może być nawet bardziej wymagającą grupą niż dorośli 😉 Jak tu zaciekawić młodych ludzi w krótkim czasie i zachęcić ich do zmian na rzecz środowiska?

W części prelekcyjnej opowiedziałam o aktualnej sytuacji klimatycznej na świecie, o tym co to oznacza teraz i oznaczać będzie w przyszłości dla Polski. Pokazałam fragment dokumentu WWF Polska “PUNKT KRYTYCZNY Klimat się zmienia”, który jak widać, wszyscy oglądali z uwagą:

Poruszaliśmy kilka istotnych tematów:

  • Plastic is not fantastic – dlaczego ograniczanie użycia plastiku jest takie ważne?
  • Zasady zero waste
  • Zasady prawidłowej segregacji odpadów
  • Ekościema – jak się nie dać nabrać na reklamę produktów „eko”, „bio” itp.

Na koniec zrobiliśmy wspólnie proszek do prania, który każdy z dumą zaniósł do swojego domu 🙂 Przy okazji młodzież mogła sama stworzyć własną kompozycję zapachową proszku, wyłącznie z naturalnych olejków eterycznych.

Cieszę się, że niebawem członkowie Rady będą organizowali debatę klimatyczną, a ja będę mogła ich wesprzeć w przygotowaniach i służyć jako ekspert merytoryczny.

Dziękuję Opiekunowi Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wesoła, pani Małgorzacie Dzięgielewskiej za zaproszenie, a Wam wspaniała młodzieży za aktywny udział i fajną atmosferę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.